Inkubator Przetwórczy otwiera sezon. Możemy już przygotować własne soki czy dżemy

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sezon na produkcję lokalnych produktów w Inkubatorze Przetwórczym w Dwikozach można uznać za oficjalnie otwarty. A wachlarz produkcyjnej oferty tego miejsca jest bardzo szeroki, ponieważ oprócz owocowych i warzywnych soków powstają tam smakowite dżemy, konfitury i musy. Chętni producenci mają do dyspozycji również suszarnie.

Pandemia koronawirusa spowolniła działalność Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach jednak jak przyznaje Piotr Korpysz z Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu czas otworzyć się i zaprosić chętnych producentów do produkcji swoich przetworów.


Jednak to miejsce nie powstało wyłącznie dla dużych producentów istniejących już na rynku. Inkubator Przetwórczy w Dwikozach otwarty jest również dla osób prywatnych, które nie posiadają swojej produkcyjnej infrastruktury, ale chcą ze swoich lokalnych produktów stworzyć coś wyjątkowego pod własnym szyldem i marką lub po prostu na własny użytek. Dla początkującego producenta żywności inkubator może stanowić doskonały początek swojej producenckiej działalności.


Inkubator sprzyja również producentom ekologicznych produktów.


Chociaż przetwórstwo odgrywa w tym miejscu kluczową rolę to nie jedyny aspekt działalności inkubatora, ponieważ ważnym aspektem jest działalność szkoleniowa.  


Inkubator Przetwórczy w Dwikozach to miejsce stworzone przez sandomierski Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości w 2016 roku. Inkubator udało się stworzyć dzięki partnerstwu z gminą Dwikozy i wsparciu, które ośrodek otrzymał w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe