PGKiM z dofinansowaniem na eko-edukację młodego pokolenia

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

17 tysięcy złotych dotacji otrzymało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dokończenie realizacji konkursów edukacyjnych pn. „Segregujemy i promujemy”. Trzy ekologiczne konkursy tematycznie związane z segregacją odpadów skierowane były do uczniów szkół podstawowych na terenie miasta.

Ważną umowę podpisano dziś, jednak działania związane z realizacją konkursów edukacyjnych tych poetyckich i plastycznych, których głównym organizatorem był sandomierski PGKiM rozpoczęły się dużo wcześniej. A efektem tych działań jest publikacja prezentująca wszystkie  nadesłane wiersze i rysunki uczniów pn. „Segregujemy i promujemy”. 


Jak przyznaje Grzegorz Socha, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach kształtowanie świadomości ekologicznej trzeba zacząć od lat najmłodszych, ponieważ obecnie problem zanieczyszczenia środowiska staje się coraz większy. 


Coraz większa jest również działalność sandomierskiej spółki, która prężnie działa nie tylko w zakresie edukacji najmłodszych, ale również inwestycyjnie.


O tym, że edukować ekologicznie młode pokolenie Sandomierzan trzeba mówił również burmistrz, Marcin Marzec. 


Wręczenie finansowych i rzeczowych nagród laureatom wszystkich konkursów ekologicznych przez obecną sytuację związaną z pandemią zostało przesunięte do września. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe