Sandomierz: Ogródki przy restauracjach już działają. Czy to wpłynie na liczbę turystów?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gastronomia rusza z ogródkami. W Sandomierzu również niewielka część restauratorów postanowiła od dziś przyjmować swoich gości i serwować swoje potrawy w ogródkach.

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 18 maja restauracje i bary dostały zielone światło. Od dziś przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności i nowych restauracyjnych standardów obsługa klientów będzie możliwa wewnątrz lokali. Z pewnością dużym zainteresowaniem wśród klientów będą cieszyły się również restauracyjne ogródki, których również w Sandomierzu na Rynku Starego Miasta zabraknąć nie może. Jednak zainteresowanie nimi wśród właścicieli sandomierskich lokali gastronomicznych jak na razie jest nie wielkie. 


Jak poinformował burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec do ubiegłego piątku tylko pięciu restauratorów wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Sandomierzu o decyzję lokalizacyjną na ogródki gastronomiczne w Sandomierzu. Po ich otrzymaniu przedsiębiorca ubiega się jeszcze o zgodę na zajęcie pasa drogowego i od dnia jej wydania naliczana jest opłata bez względu na to, czy najemca rozłoży stoliki czy też nie.


W Sandomierzu lokalni przedsiębiorcy wraz z rozpoczęciem epidemii koronawirusa obawiając się spadku ruchu turystycznego wynegocjowali z władzami miasta stawkę z roku 2019 czyli 1 złotych za metr kwadratowy za zajęcie pasa drogowego pod ogródek, co znacząco może wpłynąć na obniżenie kosztów prowadzonych obecnie lokali. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe