Ożarów: Stowarzyszenie "u Skłodowskiej" produkuje przyłbice ochronne! Może je kupić każdy, za jedyne 10 złotych!

  • 20.04.2020, 13:33 (aktualizacja 20.04.2020, 13:45)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie włączyło się w akcję walki z koronawirusem poprzez produkcję przyłbic ochronnych wykorzystując do tego maszyny CNC, z których na co dzień korzystają uczniowie tej szkoły. Wyprodukowane przez organizację przyłbice trafiają do okolicznych szpitali, aby wesprzeć medyków. Jednak medycy to nie jedyna grupa docelowa tej inicjatywy, ponieważ taką przyłbicę może zamówić każdy zainteresowany.

W obecnym czasie epidemii przyłbice jak również pozostałe środki ochrony osobistej są towarem deficytowym. Potrzebują ich nie tylko szpitale, ale również inne przedsiębiorstwa jak i osoby prywatne, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Z tego powodu właśnie pojawiła się ciekawa inicjatywa ożarowskiej szkoły, która w przyłbice może zaopatrzyć każdego z nas.


Jak wyjaśnia dyrektor placówki, Marcin Stańczyk wszyscy zainteresowani zakupem przyłbic ochronnych zamówienia mogą składać smsowo lub telefonicznie pod numerem telefonu 570 020 619 do środy 22 kwietnia. Akcja koordynowana jest również przez redakcję Telewizji Sandomierz, gdzie będzie można odebrać zamówione przyłbice. 


Dyrektor Marcin Stańczyk dodaje, że cena 1 przyłbicy to jedynie 10 zł, które pokrywa tylko koszty materiału, bez dodatkowego zarobku dla Stowarzyszenia.  


Prace nad produkcją przyłbic ochronnych w ożarowskim Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie trwają już kilka dni. Do tej pory pracownikom szkoły udało się ich wyprodukować prawie 400 sztuk. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe