Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek powołał swojego zastępcę. Wicewójtem został Grzegorz Połeć

  • 07.04.2020, 15:38 (aktualizacja 07.04.2020, 15:48)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po 10 latach samodzielnego rządzenia w gminie Obrazów Krzysztof Tworek powołał swojego zastępcę, którym został Grzegorz Połeć. Nowy zastępca wójta posiada wieloletnie doświadczenie jako samorządowiec. Wcześniej pełnił funkcję m.in. sekretarza gminy Zawichost.

Jak wyjaśnia wójt Krzysztof Tworek decyzja o powołaniu zastępcy podyktowana była kilkoma ważnymi czynnikami. Pierwszy związany jest  z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i  regionie. Drugi powód to rezultat zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej, która podczas ostatniej kontroli zaleciła powołanie wójtowi swojego zastępcy. 


Krzysztof Tworek w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją dodał, że taka decyzja szczególnie w obecnym czasie była koniecznością, ponieważ w przypadku dłuższego niż 30 dni zwolnienia lekarskiego i co za tym idzie nieobecnością wójta na stanowisku musiałby zostać  powołany komisarz, który zająłby się zarządzaniem gminą. 


Na stanowisku wicewójta Grzegorz Połeć będzie sprawował m.in. nadzór nad wszystkimi gminnymi jednostkami oraz kierował Referatem Oświaty, który zastąpił dotychczasowy Zespół Ekonomiczny Oświaty. 


Fot. ostrowiecki.eu / Grzegorz Połeć - Zastępca Wójta Gminy Obrazów

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe