KOBIETA W PRZEMYŚLE - Pilkington NSG Group - Reportaż w SandomierzTV.pl

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mają na głowie całą masę obowiązków. Opiekują się domem i dbają o swoich najbliższych. Mowa o tzw. słabej płci czyli kobietach, które z pewnością mimo wszystko nie boją się nowych wyzwań zawodowych i często podejmują się ciężkiej, wymagającej pracy, która w znacznej części do tej pory była dedykowała wyłącznie mężczyznom.

Fakty mówią same za siebie. A kolejne branże są przejmowane przez płeć słabą. A może zamiast nazywać ją słabą, należałoby powiedzieć skrupulatną lub nastawioną na drugiego człowieka? Te cechy powodują, że w coraz większej liczbie zawodów poszukiwane są kobiety. I tak właśnie również jest w branży przemysłu, gdzie bez kobiet by się nie obyło. Doskonałym tego przykładem jest jedna z największych firm w naszym regionie, czyli Pilkington NSG Group, która swój zespół w głównej mierze opiera na mężczyznach, jednak ważne role odrywają w niej również kobiety, które pokazują przez swoją pracę, że warto na nie postawić.  


Współczesne kobiety sprawdzają się w wielu branżach. Nie boją się wyzwań, często podejmują obowiązki zawodowe, które wydawać by się mogło, zarezerwowane są tylko dla panów. W dzisiejszych czasach zatarła się już granica pomiędzy pracą kobiet i mężczyzn. Panie wspaniale radzą sobie z pracą fizyczną i odnajdują się w branżach, które niegdyś kojarzone były z mężczyznami. Doskonałym tego przykładem jest pani Beata, która w firmie pracuje na linii produkcyjnej już 13 lat, z czego znaczną część jest jej kierownikiem. Szefem praktycznie samych panów. Jak przyznaje czasem bywa trudno, jednak takie zespoły interdyscyplinarne posiadają wiele plusów. 


A co ważne jest na takim stanowisku? Przede wszystkim szybkie decyzje i konkretnie sprecyzowane cele.


Kolejną naszą bohaterką jest pani Ania, która świetnie odnalazła się w roli kierownika do spraw Systemów Zarządzania. Z firmą związana zawodowo od lat 70-tych a jej ścieżka kariery zawodowej rozpoczęła się od ciężkiej pracy jako kontrolera jakości. 


Obecna praca pani Ani jest bardzo wymagająca. A skrupulatność i dokładność to cechy, które z pewnością w znacznej części pomagają spełnić wszystkie zawodowe obowiązki.  
Zespół IT ponad dwa lata temu wzbogaciła swoją obecnością pani Angelika, której trudno było sobie wyobrazić, że właśnie tam znajdzie swoje zawodowe miejsce.


Tymczasem okazuje się, że kobiety świetnie sobie radzą w rolach programistek czy project managerów. W gronie tak specjalistycznego zespołu kobiety odgrywają olbrzymią rolę. 


Nasz dzisiejszy reportaż pokazuje, że  współczesne kobiety chcą się spełniać nie tylko w roli matki, ale też śmiało wkraczają na rynek pracy. Czasami nie łatwo jest podjąć decyzję o wstąpieniu na niwę zawodową, ale jednak panie coraz chętniej podejmują to wyzwanie. Przecież odwagi kobietom nigdy nie brakowało. Tak samo zresztą, jak nie brakowało im skrupulatności, dokładności czy komunikatywności. Kobiety potrafią budować zespoły lojalnych i zaangażowanych pracowników, a to na pewno jest atut, który cenią sobie wszyscy pracodawcy.

 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe