Sesja Rady Powiatu: Uczniowie ze stypendiami premiera i wsparcie finansowe jednostek OSP

  • 31.01.2020, 14:47 (aktualizacja 31.01.2020, 14:55)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

XVII Sesja Rady Powiatu już za nami a najważniejszymi jej kwestiami były finanse. Decyzją radnych trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają finansowe wsparcie z budżetu powiatu sandomierskiego.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się dosyć wyjątkowo, ponieważ od wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Takie szczególne wyróżnienie otrzymało dziesięcioro uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu sandomierskiego. W gronie wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie z Sandomierza, Chobrzan i Koprzywnicy. 


Jak przyznaje uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, Wiktor Fudala otrzymanie takiego stypendium napędza do dalszej pracy.


Nagrody stypendialne Prezesa Rady Ministrów są powodem do dumy. Ten fakt przyznała podczas wczorajszego wydarzenia Aleksandra Klubińska,  burmistrz Koprzywnicy. 


Wszystkim stypendystom pogratulował również  starosta Marcin Piwnik.


Po rozdaniu nagród dla najlepszych uczniów przyszedł już czas na standardowe obrady radnych, które tradycyjnie rozpoczęło sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu. 
Następnie zebrani zostali zapoznani z informacją na temat zrealizowania ubiegłorocznego „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego” .


Niewątpliwie najważniejszym punktem czwartkowej sesji były uchwały związane z dofinansowaniem z budżetu powiatu inwestycji ważnych dla działalności Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu trzech gmin. O nowy potrzebny sprzęt wzbogacą się ochotnicy z Obrazowa, Gnieszowic w gminie Koprzywnica oraz Wysiadłowa w gminie Wilczyce. 
W trakcie sesji radni podjęli również decyzję o dofinansowaniu w kwocie 21 tysięcy złotych sandomierskiego klasztoru Ojców Dominikanów, które zostanie wykorzystane na renowację trzech zabytkowych dzwonów klasztornych. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe