Uczniowie ze szkoły ZDZ w Opatowie na targach E-Sportowych w niemieckim Lipsku

  • 27.01.2020, 20:19 (aktualizacja 27.01.2020, 20:38)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]tv.pl
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilkudniowy wyjazd pełen emocjonujących wrażeń do Lipska w Niemczech na jedno z największych organizowanych wydarzeń gamingowych czekał na uczniów z Opatowa, Ostrowca Świętokrzysiego i Kielc, którzy wzięli udział w grancie pod nazwą „Innowacyjny Model Kształcenia Praktycznego JPD dla kierunku technik informatyk” realizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Młodzi informatycy przez kilkumiesięczny projekt realizowany w ramach programu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” uczestniczyli w zawodowych praktykach u lokalnych pracodawców z branży informatycznej i medialnej, gdzie poznawali swój przyszły zawód od kuchni i w praktyce. Jedna z uczniowskich grup ze Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie swoją dwumiesięczną praktyką wzbogaciła również redakcyjne życie naszego telewizyjnego studia. Jednak praktyki zawodowe w ciekawych miejscach to nie jedyny aspekt realizowanego projektu. Jednym z takich dodatkowych aspektów jest również miniony już kilkudniowy wyjazd do Lipska, gdzie młodzi informatycy zgłębiali tajemnice i zagadki eventów gamingowych. 


Chociaż e-sport w Polsce prężnie rozwija się dopiero od kilku lat to jego potencjał jest ogromny. Potwierdzają to uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie, którzy przez dwa dni przyglądali się grze najlepszych na świecie drużyn. 


A to, że e-sport kryje w sobie potencjał i przyciąga nowe gamingowe talenty w szeregi potwierdza opiekun szkolnej esportowej drużyny RUSH TEAM, która działa przy Szkołach ZDZ w Opatowie i na swoim koncie posiada już kilka sporych e-sportowych sukcesów.  


Jakub Janaszek, asystent merytoryczny w klasie e-sportowej ZDZ Opatów przyznaje, że choć ta dziedzina zmaga się jeszcze z wieloma społecznymi stereotypami to posiada również wiele pozytywnych stron.


Uczniowie w ramach swojej zagranicznej wizyty w Lipsku oprócz zwiedzania hal wystawienniczych najpopularniejszych marek dla graczy, mieli również okazję porozmawiać z zawodowym graczem, który zacięcie rywalizował ze swoją drużyną przez dwa dni tego wydarzenia. Jak przyznaje tuż przed rozpoczęciem swojej gry Paweł Dycha esportowe rozgrywki nie należą do łatwych, ale uczą zdrowej rywalizacji i między zespołowej współpracy. 


Podczas spotkania z esportowym zawodnikiem uczniowie nie rozmawiali jedynie o emocjach mu towarzyszących, ale również o ważnych przygotowaniach, które trwają nawet kilka tygodni. 
Po kilkudniowej wizycie studyjnej w Lipsku opatowscy zawodnicy z drużyny RUSH TEAM już zaczęli przygotowania do zawodów, które zostaną zorganizowane w murach ZDZ w Opatowie już w marcu.


W wyjeździe studyjnym do Lipska oprócz  uczniów Szkół Zakładu Doskonalenia  Zawodowego udział wzięli również pracodawcy zaangażowani w realizację grantu „INNOWACYJNY MODEL KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO JPD DLA KIERUNKU TECHNIK INFORMATYK”. Program grantowy został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.  

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe