28. Finał WOŚP: Sandomierz zagrał na rekordowe 93 tysiące złotych!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

I znów się udało! W Sandomierzu 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się znakomitym wynikiem a ubiegłoroczny rekord udało się pobić. Jak podaje sandomierski sztab WOŚP na ten moment udało się zebrać ponad 93.000,00 złotych.

Kolorowe puszki WOŚP i czerwone serca wczoraj widoczne były w całym kraju. Nie inaczej było również w Sandomierzu, który z orkiestrą Jurka Owsiaka gra praktycznie od samego początku.
Kilkudziesięciu wolontariuszy  z charakterystyczną puszką zbierało pieniądze na ulicach królewskiego miasta, a wszystko dla dzieci i bez zbędnego focha. Mieszkańcy królewskiego miasta chętnie pomagają i focha z pewnością nie mieli, ponieważ kolejny rekord zbiórki został pobity. Licytowane przedmioty rozchodziły się jak świeże bułeczki. A było o co powalczyć, ponieważ do wylicytowania były między innymi kursy na prawo jazdy, pyszne kolacje, jak również różnorakie vouchery i wartościowe przedmioty. 


Od lat Sandomierz wspiera najgłośniejszą orkiestrę świata. Jak mówił wczoraj burmistrz Marcin Marzec to bardzo szczytna idea, która należy popierać. 


Tradycyjnie już WOŚP w Sandomierzu minął z bogatą ofertą programową. Oprócz licytacji były również animacje i zabawy dla najmłodszych. Organizatorzy zadbali również o nasze kubki smakowe przygotowując pyszny, ciepły poczęstunek, który po wpłaceniu symbolicznej cegiełki smakował jeszcze lepiej. Wszystkim przybyłym czas umiliły występy artystyczne. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowało się  Centrum Edukacji Artystycznej GAMA oraz Sandomierskie Studio Piosenki. Oprócz występów muzycznych były również pokazy taneczne. Widowiskowy okazał się również pokaz karate w wykonaniu Sandomierskiego Klubu Karate. Natomiast w nieco odległe czasy przeniosła nas swoim pokazem Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Artystyczny blok zakończył się koncertem gwiazdy wieczoru, którą był Damian Ukeje z zespołem.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe