Wilczyce: Jest nowy przewodniczący. Są też blokowane inwestycje - te z inicjatywy wójta

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jedno z ostatnich w tym roku posiedzeń radnych z gminy Wilczyce nie należało do łatwych. Oprócz wyboru nowego przewodniczącego rady, radni podjęli również kilka ważnych uchwał. Przypomnijmy, że sytuacja z wyborem przewodniczącego w ciągu tej kadencji powtórzyła się już trzy razy.

W marcu z funkcji przewodniczącego, decyzją radnych został odwołany Adam Krakowiak. Na to miejsce powołany został Edward Trznadel, który do minionej środy sprawował tą funkcję. Po wyjątkowo emocjonującej wymianie zdań radni w niejawnym głosowaniu zdecydowali, że funkcja przewodniczącego zostanie powierzona jedynemu kandydatowi na to stanowisko, którym był mieszkaniec Wilczyc Jan Roźmiej. 

Drugim podobnie emocjonującym punktem obrad była zmiana w budżecie gminy. Przesunięcie funduszy zaproponowane zostało przez wójta Roberta Palucha, a dotyczyło zakupu sprzętu komunalnego niezbędnego do odśnieżania dróg gminnych i utrzymania ich w należytym porządku. 
Większość radnych nie miała uwag do proponowanej uchwały, zaś czterech opozycyjnych radnych wójtowi zarzuciło niegospodarność, twierdząc, że takie inwestycje nie są niczym pilnym i mogą poczekać. Wójt Paluch w swojej wypowiedzi podkreślił fakt, że taki zakup jest konieczny, by zapewnić dobry stan dróg, którymi jeżdżą mieszkańcy gminy i dzieci docierające do szkół.

Czterech opozycyjnych do wójta radnych nie pierwszy raz nie zgadza się z propozycjami włodarza gminy. W sytuacjach, gdy dana inicjatywa wychodzi z ust Roberta Palucha, wspomniani radni są kategorycznie przeciwni takim zmianom, lecz nie argumentując swojego zdania. Do takich sytuacji na minionej sesji również odniósł się wójt, apelując, by opozycja była opozycją konstruktywną, bo do tego ma prawo, a nie budującą się na osobistej niechęci do włodarza gminy.


Podczas środowej sesji radnym, sołtysom i osobom zaangażowanym w piątą edycję akcji „Mikołaj odwiedza dzieci z terenu gminy Wilczyce”, Wójt Robert Paluch wręczył pamiątkowe dyplomy i złożył podziękowania. Kolejne posiedzenie radnych – związane z uchwaleniem budżetu na 2020 rok ma odbyć się z końcem grudnia.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe