Artystyczna forma świętowania niepodległości w Koprzywnicy

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić na kilka sposobów. Ten fakt znakomicie udowodniła Koprzywnica, która uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła wyjątkowo patriotycznym koncertem w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie wyremontowana sala widowiskowa zapełniła się po brzegi.
Artystyczne podejście do patriotyzmu pokazała w niedzielny wieczór Koprzywnica. Podczas wydarzenia pod tytułem „Dla Niepodległej szli” na deskach sceny w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wystąpił wyjątkowy muzyczny gość. Mowa o zespole „SOUL SANOK”, który pod batutą dr Moniki Brewczak podczas swojego koncertu wykonał największe wojenne i legionowe utwory.
 
Marta Kiliańska, dyrektor instytucji wyjaśnia, że poprzez organizację takich artystycznych przedsięwzięć chce wprowadzić w życie mieszkańców kulturę przez duże K. Jak dodaje powodem do niedzielnego spotkania był również fakt, że udało się zakończyć ważną inwestycje w tej kulturalnej placówce. Chodzi mianowicie o długo wyczekiwany remont sali widowiskowej.
 
O to, aby świętować patriotycznie pod znakiem zgody i porozumienia apelowała natomiast burmistrz Koprzywnicy, Aleksandra Klubińska, która podkreśliła, że wszelkie takie inicjatywy powinny łączyć Polaków.
 
W trakcie artystycznego wydarzenia przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili również lokalni artyści. Swój okolicznościowy repertuar zaprezentowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Zebranym czas spędzony w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury umilił również występ zespołu „Powiślanie”.
Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe