Wspólnie rozmawiali o profilaktyce uzależnień

  • 18.10.2019, 13:41 (aktualizacja 18.10.2019, 14:00)
  • STV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sandomierskiej Bursie Szkolnej dorośli porozmawiali dziś o uzależnianiach u dzieci i młodzieży. Piątkowe spotkanie odbyło się w ramach „II Powiatowej Konferencji Profilaktyki Zdrowotnej” pod hasłem „Pedagogiczno-zdrowotne aspekty uzależnień dzieci i młodzieży”.

W dzisiejszej konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu udział wzięli pedagodzy, nauczyciele i pracownicy instytucji wspomagających wychowanie oraz edukację dzieci i młodzieży.

Ideą organizowanego spotkania było poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania uzależnieniom w środowisku grup młodzieżowych. Grażyna Szklarska, członek Zarządu Powiatu podkreśla istotną rolę dorosłych w profilaktyce związanej z uzależnieniami.

Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży na przełomie ostatnich lat znacznie się rozwinął w całym kraju. Starszy sierżant Michał Ordon z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu nie ukrywa, że również w naszym regionie ta kwestia daje o sobie znać.

Głównym celem dzisiejszej konferencji było wypracowanie wspólnych działań wczesnej profilaktyki uzależnień.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe