Wypłaty dla podwykonawców już ruszyły. Kolejne spotkanie z przedstawicielami Wód Polskich w starostwie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po ostatnim spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu dotyczącym problemowej inwestycji przeciwpowodziowej w Andruszkowicach, która została wstrzymana z powodu upadłości firmy Energopol Szczecin, wydawać się może, że zarówno mieszkańcy, jak również inwestorzy mogą być spokojni o swoje interesy.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy inwestycji pod nazwą „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza”, która została wstrzymana z powodu upadłości głównego wykonawcy Energopol Szczecin. Prace zostały wstrzymane, wały rozkopane a zaległości finansowe za wykonane usługi dla podwykonawców niespłacone. Tak sytuacja wyglądała jeszcze kilka tygodni temu.
 
Obecnie częściowe wypłaty zaległości finansowych dla podwykonawców i dostawców materiałów na budowę systemu ochrony przeciwpowodziowej Sandomierza już się rozpoczęły. Według zapewnień przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które koordynuje prace na konta poszkodowanych przedsiębiorców trafiła połowa zaległych środków.
 
Z przedstawicielami Wód Polskich spotkali się również poszkodowani inwestorzy, podwykonawcy oraz dostawcy materiałów i poszczególnych usług.
 
W pomoc mieszkańcom i inwestorom włączył się starosta sandomierski, Marcin Piwnik, który na ostatnim spotkaniu podkreślił fakt, że prowadzona inwestycja z uwagi na bezpieczeństwo okolicznych gospodarstw powinna zakończyć się jak najszybciej.
 
Inwestycja finansowana jest ze środków pozyskanych z pożyczki Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy oraz Funduszu Spójności Unii Europejskiej i budżetu państwa.
 
W tej chwili głównym wykonawcą prac inwestycyjnych jest firma Melbud. Prace mają się zakończyć w grudniu 2020 roku. W obrębie zadania realizowane są inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta Sandomierz oraz okolicznych miejscowości.
 
 
 
 
Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe