Wielkie zmiany w sandomierskim UJK. Od października będą nowe kierunki, zmieni się też nazwa uczelni

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierski Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogaca się o nowe kierunki.

Początek roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Sandomierzu oznacza wielkie i pozytywne zmiany. Przede wszystkim pojawią się nowe kierunki, ale równie poważną zmianą będzie status uczelni, który z wydziału zamiejscowego zmieni się w filię. 


Do tej pory studenci mogli zdobywać wiedzę na trzech kierunkach. Były to mechatronika, kosmetologia i filologia. W ofercie znajdowały się również studia podyplomowe. Od października studenci oprócz dotychczasowej oferty będą mieli jeszcze do dyspozycji dwa dodatkowe, które urozmaiciły ofertę sandomierskiej uczelni. Mowa o pedagogice i administracji, które mają za zadanie zapełnić niszę na lokalnym rynku edukacyjnym. Nowe oblicze będzie miała również filologia angielska. 


Oprócz standardowych ćwiczeń i wykładów sandomierska filia UJK otwiera się również na zewnątrz, aktywnie współpracując z jednostkami kultury oraz organizując ciekawe wykłady otwarte. 
W Sandomierzu wydział zamiejscowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczął swoją działalność w 2017 roku. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe