Trwa modernizacja Cmentarza Komunalnego. Są nowe punkty czerpania wody, będzie przebudowa alejek

  • 17.07.2019, 17:34 (aktualizacja 17.07.2019, 17:43)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Największa nekropolia w Sandomierzu, czyli Cmentarz Komunalny na Krukowie w ramach systematycznych prac modernizacyjnych zmienia swój wygląd i funkcjonalność.

Jak dotąd w ramach prowadzonych prac na cmentarzu udało się wykonać estetyczne nowe punkty poboru wody, które są dostępne również w dolnej jego części. Jak twierdzi prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, Piotr Sołtyk cmentarz na Krukowie był przez lata zaniedbywany, a jego stan nie był dobry. Dlatego właśnie została podjęta decyzja o remoncie, który osobom odwiedzającym swoich bliskich wiele ułatwi.


Modernizacją nekropolii zajęli się pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Zakładu Oczyszczania Miasta PGKiM w Sandomierzu. Choć teren cmentarza nie jest łatwy, to jak zapewnia Dariusz Kozieja, dyrektor ds. technicznych, prace idą zgodnie z planem. 


Nowe punkty czerpania wody, to nie jedyne udogodnienia, jakie pojawią się na terenie cmentarza. W najbliższych planach jest również utwardzanie  14 alejek o długości ponad 1000 metrów bieżących, których koszt szacowany jest na 420 000 złotych.


Cmentarz Komunalny na Krukowie jest największą nekropolią w Sandomierzu. Jego powierzchnia to ponad 6 hektarów. Ze względu na swoją powierzchnię cmentarz został podzielony na 28 sektorów, w których obecnie znajduje się 4984 zarejestrowanych grobów. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe