Przedszkolaki odwiedziły studio SandomierzTV. Dzieci poznały pracę dziennikarza i operatora oraz zobaczyły profesjonalny sprzęt

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na takich gości czeka się cały rok. Z okazji minionego Dnia Dziecka naszą telewizyjną redakcję odwiedziły przedszkolaki z sandomierskiego Niepublicznego Przedszkola Językowego „Jaś i Małgosia”.

Praca dziennikarza, operatora kamery i montażysty to temat, który nurtuje chyba wszystkich. Przedszkolaki z Przedszkola Językowego „Jaś i Małgosia” miały niecodzienną okazję zapoznania się z pracą osób zajmujących się tworzeniem programów telewizyjnych oraz innych materiałów informacyjnych, które trafiają na portal  Telewizji Sandomierz – Sandomierztv. Kilkunastu najmłodszych milusińskich miało możliwość zobaczenia jak działa lokalna telewizja "od kuchni". Wizyta w naszym studiu okazała się być dla nich nie lada atrakcją.


Najmłodsi mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwe telewizyjne studio, dowiedzieć się do czego służy green screen, dlaczego na ścianach naklejone zostały gąbki oraz jak to się dzieje, że obraz z kamery i dźwięk z poszczególnych mikrofonów trafia do komputera. 


A skoro wizyta w telewizji, to nie mogło zabraknąć również występów przed kamerą. Dzieciaki nie zważając na swoją tremę świetnie sprawdziły się w roli prezenterów. Była też okazja do poprowadzenia programu i udzielenia ciekawego wywiadu. 


Zdecydowanie najciekawszą częścią wizyty przedszkolaków w naszym studiu była część poświęcona odpowiednim telewizyjnym sprzętom. Duże ich zainteresowanie można było dostrzec również kiedy mieli okazję poznać techniki montażu i tworzenia telewizyjnych newsów.   


Przedszkolakom tworzenie telewizji bardzo się spodobało, a w pracy dziennikarza i operatora dostrzegli wiele pozytywnych stron. 


Wizyta choć krótka wszystkim sprawiła mnóstwo radości i uśmiechu. Debiut przedszkolaków przed kamerą wypadł świetnie. A skoro Dzień Dziecka to oprócz telewizyjnych ciekawostek nie mogło zabraknąć również  redakcyjnych upominków i pysznych słodkich niespodzianek, które przygotowała dla najmłodszych Piekarnia Lipnik. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe