Szachowa niedziela w Sandomierzu. Turniej "O Szachy Królowej Jadwigi" na bardzo wysokim poziomie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 80 szachistów wzięło udział w niedzielnym Turnieju Szachowym „O Szachy Królowej Jadwigi”, który odbył się w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Jak zapewniał główny organizator zmagań Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sandomierski turniej jest na wysokim poziomie oraz cieszy się rangą międzynarodową. Wśród uczestników znaleźli się także arcymistrzowie tej dyscypliny.

To już kolejna edycja takiego Turnieju Szachowego w Sandomierzu. Organizatorzy wspominają, że co roku zainteresowanie jest duże a miłośników szachów coraz więcej. W niedzielnych rozgrywkach wzięli udział przedstawicie każdej grupy wiekowej. Od najmłodszych do seniorów. Zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: trzech juniorskich i jednej open.
Zawodników w szachowych zmaganiach wspierał burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który podczas otwarcia turnieju życzył wszystkim powodzenia w grze, która do łatwych nie należy. Burmistrz przypomniał również swoje początki w szachach, które na długo utkwiły w jego pamięci.  


Zawodnicy, którzy brali udział w zmaganiach podkreślają, że w grze w szachy najważniejsze jest skupienie, spokój oraz logiczne i strategiczne myślenie.  


Po kilkugodzinnej grze nadszedł czas na podsumowanie i rozdanie nagród. Mistrzem turnieju został Wojciech Golenia reprezentujący MKS MOS Wieliczka. Drugie miejsce zajął Mirosław Grabarczyk KSZ Hetman Płock. Trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Pomagalskiemu reprezentantowi LZS Kordian Bliżyn. Turniej zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu i Tarnobrzeski Klub Szachowy.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe