Konferencja prasowa nt. projektu "Miasto movie o tradycji" w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Obrzędy i tradycje ludowe niektórych zakątków naszego regionu zostaną udokumentowane etnograficznie. Wszystko stanie się za sprawą projektu pn. „Miasto movie o tradycji – obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe w przestrzeni miejskiej Sandomierza, Zawichostu i Koprzywnicy”.

W ramach tej ciekawej inicjatywy zostaną przez 60 wolontariuszy przy wsparciu zespołów etnografów przeprowadzone badania etnograficzne wśród mieszkańców w celu udokumentowania wybranych aspektów niematerialnego dziedzictwa, obrzędowości, zwyczajów i tradycji Sandomierszczyzny. 


Jak mówi inicjatorka projektu Kinga Kędziora Palińska ciekawym aspektem przedsięwzięcia jest  zaangażowanie młodzieży w odnajdywanie obyczajów i zwyczajów swoich miejscowości oraz poznawanie tradycji regionu. 


Projekt realizowany przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” wsparło inicjatywę dotacją w wysokości 20000,00 złotych. 


Projekt zakończy się opracowaniem i wydaniem przeprowadzonych badań etnograficznych w formie publikacji. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe