Sandomierski Festiwal Piosenki Angielskiej po raz 20. na deskach Domu Katolickiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jubileuszowa edycja Sandomierskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej już za nami. W XX odsłonie tego muzycznego wydarzenia udział wzięło 34 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Organizatorem festiwalu od samego początku było II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Tegoroczna edycja jak mówi , dyrektor II LO i pomysłodawca konkursu, Roman Ryński, zmusza do pewnych podsumowań i wspomnień związanych z początkami organizacji tego przedsięwzięcia. Inicjator festiwalu z dumą również przypomina, że konkurs z biegiem lat zmieniał swoje oblicze i się rozwijał.

Uczestnicy wykonywali po jednym utworze muzycznym. Młodych artystów oceniała specjalnie powołana komisja konkursowa, która pod uwagę brała przede wszystkim poprawność językową, zdolności wokalne i artystyczne wrażenia.

Festiwal zakończył się rozdaniem nagród. Laureatami w kategorii szkół ponadpodstawowych kolejnych zostali: Zuzanna Pastuszka z I Liceum Ogólnokształcącego, Jakub Mazur i Wojciech Leśniewski, którzy reprezentowali gospodarza piątkowego wydarzenia. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów najlepsi okazali się natomiast: Roksana Zimoląg (Szkoła Podstawowa w Darominie), Emilia Biało (Szkoła Podstawowa w Zawierzbie) oraz Natalia Jankowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu).

Muzyczny festiwal swoim honorowym patronatem objęli : Marcin Piwnik – starosta sandomierski oraz Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe