Dzien papieski w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach

  • 25.05.2022, 13:04
  • PP
Dzien papieski w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach

Podziel się:

Oceń:

Z okazji 102 rocznicy urodzin Karola Wojtyły Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach w powiecie opatowskim przygotowała spektakl przedstawiający pokrótce życie byłego papieża Jana Pawła II.

Z okazji 102 rocznicy urodzin  Karola Wojtyły Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach w powiecie opatowskim przygotowała spektakl przedstawiający pokrótce życie byłego papieża Jana Pawła II. Celem spektaklu, którego organizatorkami były pani Elżbieta Dziama i pani Halina Pasiek było ukazanie dzieciom oraz młodzieży jakim darem dla świata, a w szczególności dla polskiego narodu był Papież Jan Paweł II.

 

Uczniowie zaprezentowali życiową drogę Papieża Polaka, zaczynając od  jego dzieciństwa w Wadowicach po objęcie papieskiego tronu w Watykanie.Następnie przybliżali  papieskie pielgrzymki, czas choroby i śmierci.Była to emocjonująca opowieść, gdzie słowom akompaniowały utwory muzyczne zarówno pełne rozważań, jak i te radosne. Występom towarzyszył również taniec współczesny do utworu zwyciężczyni IV edycji The Voice Kids of Poland Sary James.

 

Kolejnym pozytywnym akcentem występu było dołączenia do akcji szczególnie popularnej w mediach społecznościowych JerusalemaDanceChallenge

Przedstawiona opowieść o życia Karola Wojtyły to nie tylko historia o papieżu, ale także artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży i polityku, który miał niezwykły wpływ na kształt obecnego świata.

 

Spektakl powstał dzięki organizatorkom, paniom pomagającym w przygotowaniu zaproszeń oraz dzieci, a także pomocy i przychylności dyrekcji Szkoły. Gwiazdami byli uczniowie z klas V b, VII b, VII c, VIII a, oraz przedszkolaki, które pięknie zaprezentowały swoją żarliwość w tanecznym układzie. Dekorację do odbycia tej pięknej podróży przygotowała pani Katarzyna Szczepańska.

PP

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe