Środowiskowy Powiatowy Dom Samopomocy w Opatowie oficjalnie otwarty

Środowiskowy Powiatowy Dom Samopomocy w Opatowie oficjalnie otwarty Powiat Opatowski

Podziel się:

Oceń:

Codziennie z pomocy terapeutów i specjalistów korzysta 60 osób, mieszkańców powiatu opatowskiego. Otrzymują niezbędne wsparcie w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.

Na cel Środowiskowego Domu Samopomocy wykorzystano budynek po szpitalnej pralni, który od dawna stał niewykorzystany. Na organizację Środowiskowego Domu Samopomocy Powiat Opatowski otrzymał dotację z budżetu państwa w łącznej wysokości prawie czterech milionów złotych.

- Z budżetu powiatu wyłożyliśmy przeszło milion złotych. Dziękuję Pani minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlenie Maląg za wsparcie dostrzeżenie naszych potrzeb - mówił Tomasz Staniek, starosta opatowski.

- Gratuluję samorządowi dobrze wykorzystanych funduszy. Stworzono szpital i obok Środowiskowy Dom Samopomocy, który staje się ostoją dla wielu osób potrzebujących. Państwo walczy z wykluczeniem społecznym.  Mam nadzieję  że wszystkie osoby potrzebujące pomocy otrzymają tu potrzebne wsparcie - dodał Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Z kolei poseł Krzysztof Lipiec dodał, że placówka służy już osobom potrzebującym. - Powiat opatowski jest wiodącym w tym ważnym dziele, jakim jest realizowanie zadań związanych z polityką społeczną. - wskazał parlamentarzysta.

W powiecie opatowskim pomoc społeczna świadczona jest na szeroką skalę. - Posiadamy największy w województwie Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku z formami terapii, których nie ma nigdzie w Polsce. Świadczymy usługi pomocy najbardziej potrzebującym kompleksowo, od Domów Pomocy Społecznej, po Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy, z którego już dzisiaj korzysta 60 osób. Otrzymają częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a także posiłki - mówił samorządowiec.

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, służą budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowują do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Są przeznaczone dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe