Ożarów za własne pieniądze będzie kontynuował działalność świetlic środowiskowych

  • 16.05.2022, 09:02
  • PP
Ożarów za własne pieniądze będzie kontynuował działalność świetlic środowiskowych

Podziel się:

Oceń:

Wraz z końcem kwietnia gmina Ożarów zakończyła trwający 3 lata okres działania świetlic środowiskowych.

Placówki Funkcjonowały w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie, świetlicy wiejskiej w Wyszmontowie, jak również w szkołach w Pisarach, Jankowicach i Lasocinie. Zajęcia odbywały się codziennie poza weekendami. Dla dzieci uwzględniony również został  program żywieniowy.

Gmina doszła do wniosku, że inicjatywa funkcjonowania świetlic środowiskowych się sprawdziła. W związku z tym zgodnie z postulatami mieszkańców od 20 maja ponownie rusza program świetlic. Jednak tym razem za środki własne gminy i w nieco uszczuplonej wersji.

Zostało zatrudnionych około 20 osób, między innymi instruktorzy wokalni, muzyczni, artystyczni w zakresie rękodzieła oraz instruktorzy z uprawnieniami gastronomicznymi, sportowymi i rekreacyjnymi.

W świetlicach będą prowadzone zajęcia  muzyczne, wokalne, informatyczne, plastyczne, sportowe, a także język angielski i kącik kulinarny. Oferowana jest również pomoc w nauce oraz dyżury logopedy i psychologa.  Dla rodziców także pomoc prawnika. Pomoc psychologiczna będzie jedynie do pół etatu, ponieważ uczniowie nie wykazywali zbyt dużego zainteresowania, jednakże rodzice wciąż jej potrzebują. Podobnie z poradniami logopedy, które nadal będą funkcjonowały pomimo braku większego zainteresowania. Liczba  godzin będzie zmniejszona, ale dalej w 5-dniowym tygodniu pracy. Wszystkie placówki zostały odpowiednio wyposażone w instrumenty muzyczne.

Koszt utrzymania tych świetlic środowiskowych to 3 mln zł, gdzie gmina otrzymała 2,4 mln zł dofinansowania. W obecnym czasie koszty roczne to 1 mln zł, przy czym będą finansowane tylko z budżetu gminy. Projekt realizowany jest w działaniach 9.2 ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych. Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 721 715 225

PP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe