Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

  • 10.05.2022, 22:08
  • PP
Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę fot ilustracyjne

Podziel się:

Czworo kierujących podczas ostatniego weekendu straciło prawo jazdy. Dwoje z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu. Natomiast kolejna dwójka dosyć znacznie przekroczyła dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Majówka już za nami, ale chyba nie dla wszystkich. W piątek po godzinie 18:00 została zatrzymana 44-letnia mieszkanka powiatu sandomierskiego. Dzięki czujności 49-letniego mężczyzny, który zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry toyoty poruszającej się na drodze krajowej nr 77 na terenie powiatu sandomierskiego. Kobieta zatrzymała się na stacji paliw tuz po przekroczeniu granicy powiatu sandomierskiego. Również i tam pojawili się opatowscy policjanci. Po poddaniu badaniu trzeźwości okazało się, że kierująca toyotą kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Natomiast na drugim i trzecim miejscu zapisali się mieszkańcy powiatu opatowskiego. Każde z nich dokładnie o 57 km/h przekroczyła prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym Najpierw o poranku w Kurowie na drodze krajowej nr 9, gdzie został wykonany pomiar kierująca samochodem osobowym KIA, 42-latka. Po południu na policyjnym mierniku prędkości zapisał się w Brzeziu kierujący toyotą 24-latek. Obydwoje zostali ukarani mandatami karnymi o wysokości po 1500 zł, dostali również po 10 punktów karnych, a także ich prawa jazdy zostały zatrzymane na 3 miesiące.

Na sam koniec 28-latek z powiatu staszowskiego. Kierujący Renault został skontrolowany w Opatowie krótko po 5:00. Po poddaniu badaniu trzeźwości okazało wykazało 0,4 promila alkoholu. Kierujący pod wpływem alkoholu potracili swoje uprawnienia. Poza tym czekają na nich kary finansowe oraz wieloletnie zakazy prowadzenia pojazdów.

PP

Komentarze (0)


Pozostałe