Akcja lepienia pierożków ukraińskich w dworku Koćmierzów

Akcja lepienia pierożków ukraińskich w dworku Koćmierzów SCK

Podziel się:

Oceń:

W związku z trwającą wojną w Ukrainie, cały czas organizowane są akcje, koncerty i zbiórki, które mają wspomóc naszych wschodnich sąsiadów. W pomoc włączają się także sami Ukraińcy, którzy uciekli z ojczyzny przed wojną. Ukrainki, które znalazły schronienie w Sandomierzu, przystąpiły do akcji "Ukraińskie pierożki", zorganizowanej przez Sandomierskie Centrum Kultury.

28 i 29 marca Dworek Koćmierzów zamienił się w prawdziwą pierogarnię. W tych dniach osiem pań z Ukrainy lepiło tam tradycyjne ukraińskie pierożki z serem i ziemniakami oraz z kapustą, choć same uważają, że pierożki są nadziewane przede wszystkim miłością, pomocą i wsparciem. Pierwszego dnia udało się ulepić 850 pierogów, a drugiego 1300! Pierogi można było zakupić w Dworku Koćmierzów oraz Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w cenie 15zł za porcję lub 40zł za 1 kilogram.  Dochód ze sprzedaży pierożków w całości został przeznaczony na zakup artykułów medycznych i opatrunkowych dla osób potrzebujących w Ukrainie.

Sandomierskie Centrum Kultury nie wyklucza organizacji kolejnych edycji lepienia pierożków, w zależności od popytu oraz zainteresowania mieszkańców inicjatywą i ukraińskimi przysmakami.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe