Poznaliśmy Sandomierzanina 2021 Roku

Poznaliśmy Sandomierzanina 2021 Roku FB Marcin Marzec

Podziel się:

Oceń:

W sandomierskim ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie XXII edycji plebiscytu "Sandomierzanin Roku". W tym roku zaszczytny tytuł powędrował do prof. Małgorzaty Kapłan, wiceprezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, profesor na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, właścicielki winnicy Nobilis.

Prof. Małgorzata Kapłan otrzymała nagrodę za wkład w promocję Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego i enoturystyki, co przekłada się na wydłużenie sezonu turystycznego w mieście. Statuetkę z krzemienia pasiastego otrzymała z rąk dr Danuty Paszkowskiej, laureatki ubiegłorocznej edycji plebiscytu. 

Do tytułu Sandomierznina 2021 Roku nominowani byli także: Grażyna Milarska - animatorka kultury, współorganizująca w mieście takie wydarzenia jak Żywe Witryny Historii czy Narodowe Czytanie, Janusz Sobolewski - przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego oraz kanclerz Stowarzyszenia Wychowanków Collegium Gostomianum, Bożena Wódz - kustosz Muzeum Zamkowego oraz Elżbieta Żak - współtwórczyni grupy "Sandomierzanie i miłośnicy Sandomierza" na portalu społecznościowym Facebook. 

Galę uświetniły występy artystyczne grupy "Etiuda" oraz Natalii Jankowskiej, podopiecznej Sandomierskiego Studia Piosenki.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe