Dwie nowe klasy przygotowawcze w Szkole Podstawowej numer 2 w Sandomierzu dla ukraińskich dzieci

Dwie nowe klasy przygotowawcze w Szkole Podstawowej numer 2 w Sandomierzu… sp2.xip.pl Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje Michał Mendak, rzecznik prasowy burmistrza Sandomierza, od 1 kwietnia powstaną dwa oddziały przygotowawcze w Szkole Podstawowej numer 2 w Sandomierzu. - Jeden na poziomie klas I-III w liczbie 17 uczniów z Ukrainy oraz na poziomie klas IV-VI w liczbie 22 uczniów - mówi.

Podczas realizacji godzin dydaktycznych z poszczególnych przedmiotów, uczniowie będą wspomagani tłumaczami języka ukraińskiego. - Dodatkowo otrzymają wsparcie w postaci 6 dodatkowych godzin z języka polskiego w każdym oddziale. Do Szkoły Podstawowej numer 4 będzie uczęszczało dwóch uczniów do klasy 7 ogólnodostępnej i trzech uczniów do klasy 8 ogólnodostępnej - podkreśla rzecznik. I dodaje, że uczniowie z tych klas również otrzymają wsparcie w czterech dodatkowych godzin z języka polskiego. - Sytuacja jest bardzo dynamiczna i codziennie zwiększa się liczba uczniów. Nie wykluczone, że gmina Sandomierz będzie zmuszony tworzyć dodatkowe klasy specjalnie dla ukraińskich dzieci - uzupełnia Michał Mendak.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe