Inspektorat ZUS-u w Opatowie czynny w sobotę! Uchodźcy mogą złożyć wniosek o 500+

Inspektorat ZUS-u w Opatowie czynny w sobotę! Uchodźcy mogą złożyć wniosek…

Podziel się:

Oceń:

Osoby narodowości ukraińskiej, które przekroczyły granicę Polski po 23 lutego, a mają pod opieką dziecko, od najbliższej soboty mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+. W związku z tym inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opatowie będzie czynny w sobotę w godzinach od 7.30 do 15.00. W dniach 28 - 31 marca będzie wydłużony czas pracy inspektoratu, po to aby jak najwięcej osób mogło taki wniosek złożyć jeszcze w marcu.
Świadczenie jest wypłacane od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Pracownicy opatowskiego ZUS-u będą pomagać składać wnioski. Do wniosku niezbędny jest numer PESEL osoby wnioskującej i dzieci, nr polskiego rachunku bankowego, nr polskiego telefonu, adres mailowy. W przypadku pieczy zastępczej dokument potwierdzający taki fakt lub orzeczenie sądu dla opiekuna tymczasowego.
Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe