W Iwaniskach dworzec autobusowy będzie rozbudowany

W Iwaniskach dworzec autobusowy będzie rozbudowany

Podziel się:

Oceń:

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Iwaniska został rozpoczęty kolejny etap projektu pod nazwą „Rewitalizacja Iwanisk obejmująca wielofunkcyjne zagospodarowanie przestrzeni publicznych i obiektów w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. W ramach zadania, dworzec autobusowy zostanie rozbudowany.

W ramach prac wykonany zostanie nowy budynek zajezdni autobusowej posiadający zadaszenia nad stanowiskami autobusowymi. Wyposażony będzie on nie tylko w poczekalnię ale również w pomieszczenia usługowe m.in. małą gastronomię. Zagospodarowany zostanie również teren wokół zajezdni, wykonana będzie nowa nawierzchnia. Przy dworcu zostaną wydzielone cztery miejsca dla autobusów i parking dla dwunastu samochodów osobowych.

Obecnie prowadzone są prace nad budową nowego budynku, wykopane i zalane zostały fundamenty. Teren został odpowiednio zabezpieczony.

- Priorytetowym celem rozbudowy zajezdni autobusowej jest przede wszystkim nadanie funkcji społecznych i gospodarczych oraz poprawa jakości i komfortu życia mieszkańców Miasta i Gminy Iwaniska - mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska.

Prace nad nadaniem nowego wizerunku dworca autobusowego prowadzi Ostrowiecki Kombinat Budowlany. Remont zajezdni to jeden z elementów rewitalizacji Iwanisk, który obejmuje remont rynku i termomodernizacje szkoły. Łączny koszt prac to około 5 mln zł.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe