GMINA IWANISKA: Uczniowie w szkole w Mydłowie zmagali się z ortografią

GMINA IWANISKA: Uczniowie w szkole w Mydłowie zmagali się z ortografią PSP Mydłów

Podziel się:

Oceń:

W Publicznej Szkole Podstawowej w Mydłowie odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Mistrz Ortografii.”

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Skierowany był dla uczniów klas II – III, IV – VI i VII – VIII.

Głównym celem konkursu było mobilizowanie uczniów do poznania i ciągłego utrwalania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną i kształtowanie czujności ortograficznej.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu były: pani Mariola Bednarska – Pasieka i pani Mirosława Tutak.

W etapie szkolnym wzięło udział łącznie 13 uczniów, w tym 2 uczniów z klasy II, 3 uczennice z klasy III, 2 uczennice z klasy IV, 2 uczniów z klasy VI, 2 uczennice z klasy VII i 2 uczennice z klasy VIII.

Zadaniem uczniów klas II – III było uzupełnienie tekstu z lukami typu: „Zabawa w chowanego.” Pozostali uczniowie pisali dyktanda na różnych poziomach.

         Wyniki konkursu

  • W kategorii klas II – III tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła uczennica z klasy III – Julia Paluch, a wyróżnienie otrzymała Natalia Osiadły z klasy II.
  • W kategorii klas IV – VI tytuł „Mistrza Ortografii” przypadł Wiktorii Zając z klasy VI.
  • W kategorii klas VII – VIII „Mistrzami Ortografii” zostały: Magdalena Serwinowska z klasy VII i Monika Mirowska z klasy VIII.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła im pani dyrektor Grażyna Krakowiak podczas apelu i w obecności całej społeczności szkolnej.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe