Szukają do pracy przewodników po Podziemnej Trasie Turystycznej w Sandomierzu

Szukają do pracy przewodników po Podziemnej Trasie Turystycznej w Sandomierzu stv.pl Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców Sandomierza i regionu do udziału w szkoleniu na przewodnika po Podziemnej Trasie Turystycznej.

Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe. Jak twierdzą, szkolenie poprowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra. Zdobyta wiedza i umiejętności, pozwolą na podjęcie pracy jako przewodnik po jednej z najbardziej popularnych atrakcji Sandomierza.

Zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu pracownicy Centrum Informacji Turystycznej proszą o wysyłanie zgłoszeń na emaila: [email protected] bądź telefonicznie: 15 644 61 05. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 marca 2022.

Do tej pory po Podziemnej Trasie Turystycznej oprowadzali pracownicy trasy. W sezonie pracowników wspomagali przewodnicy miejscy z uprawnieniami państwowymi zatrudnieni na umowę zlecenie. Największy problem z obsadą był w trakcie wysokiego sezonu, maj, czerwiec i jesienią. Przewodnicy nie byli w stanie brać dyżurów w trasie gdyż oprowadzali wycieczki na zlecenie innych biur. Z tego powodu był problem z obsadą. W tym roku braki przewodników byłyby większe. Od 1 marca zniesiono limity osób w pomieszczeniach. Wejścia pod ziemię będą odbywały się częściej i w większych grupach. Potrzeba więcej przewodników. Administrator trasy zdecydował się przeprowadzić dodatkowy nabór, ale już wśród osób nie mających do czynienia z turystami na co dzień i bez uprawnień przewodnickich. Wiadomo, że dotychczas oprowadzającym po trasie przewodnikom, nie podobają się zmiany. Twierdzą, że na ich wszechstronnej wiedzy zyskują turyści, a zwiedzanie trasy jest atrakcyjniejsze. Ich zdaniem, turysta wyjdzie z mniejszą wiedzą i nie uzyska odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań o Sandomierzu.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe