Mieszkaniec gminy Tarłów znalazł 12 pocisków z czasów II wojny światowej

Mieszkaniec gminy Tarłów znalazł 12 pocisków z czasów II wojny światowej…

Podziel się:

Oceń:

Wraz z nadejściem wiosny i związanymi z tym pracami w polu, w powiecie opatowskim rolnicy w ziemi znajdują pozostałości po drugiej wojnie światowej.

- Tylko w trakcie mijającego tygodnia na terenie powiatu opatowskiego odnotowaliśmy trzy takie zdarzenia - relacjonuje młodszy aspirant Katarzyna Czesna - Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

W czwartek, mieszkaniec gminy Tarłów znalazł 12 pocisków. - Przypominamy, że w takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność oraz niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby - dodaje policjantka. Z kolei w poniedziałek, na terenie gminy Tarłów jeden z mieszkańców, podczas prac ziemnych niedaleko swojej posesji  odnalazł, jak wynikało ze zgłoszenia, najprawdopodobniej niewybuch.

- Skierowani na  miejsce policjanci potwierdzili, iż jest to pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej - uzupełnia oficer prasowy.

Tymczasem w czwartek w godzinach porannych, mieszkaniec gminy Lipnik powiadomił, iż podczas prac polowych również natknął się na niewybuch.  Policjanci potwierdzili fakt odnalezienia sztuki. W godzinach popołudniowych, tego samego dnia, dyżurny opatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w gminie Tarłów podczas prowadzenia zabiegów agrotechnicznych mężczyzna odnalazł kilka niewybuchów.

- Na miejscu okazało się, że rolnik na swym polu ma 12 pocisków. Takie niebezpieczne przedmioty policjanci zabezpieczają do czasu ich  przejęcia przez saperów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach - zauważa policjantka.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe