Sebastian Wieczorek, prezes Wisły Sandomierz: - O utrzymanie będzie trudno, ale nikt z nas się nie poddaje

  • 11.03.2022, 14:50
  • ILK
Sebastian Wieczorek, prezes Wisły Sandomierz: - O utrzymanie będzie trudno,… Sebastian Wieczorek

Podziel się:

Oceń:

Tuż przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej trzeciej lidze rozmawiamy z prezesem sandomierskiej Wisły – Sebastianem Wieczorkiem. O transferach, zimowych przygotowaniach, walce o pieniądze z Pro Junior System.

Trzecioligowcy wracają na boiska po zimowej przerwie. Po 18. kolejkach sandomierzanie zajmują 16. pozycję z 15 punktami na koncie. Walcząca o utrzymanie Wisła Sandomierz zagra w sobotę, 12 marca, o godzinie 14 w Świdniku z miejscową Avią. Przed piłkarską wiosną rozmawiamy z prezesem zarządu Wisły – Sebastianem Wieczorkiem.

Jak prezes ocenia zimowe okienko transferowe? Wykonane ruchy kadrowe są satysfakcjonujące?

Sebastian Wieczorek: - W każdym okienku transferowym sporo dzieje się w naszym klubie, ale powód jest prosty: brak stabilności finansowej. Tworząc kadrę skupiamy się na młodzieżowcach, bo oprócz sportowego utrzymania, celujemy w Pro Junior System. Dlatego dobieramy młodych piłkarzy, którzy chcą pokazać „pazur”.

Czy jeszcze można się spodziewać jakiś nowych piłkarzy przed meczem z Avią?

- Po przyjściu Grzegorza Ochwata jest jeszcze możliwy jeden transfer.

W przypadku Wisły w trakcie każdej rundy pojawiają się pytania o budżet i pieniądze. Jak teraz wygląda sytuacja klubu?

- Dlatego gramy o pieniądze z Pro Junior System i sportowe utrzymanie. Przy wygraniu lub zajęciu premiowanych miejsc w PJS i spadku dostaje się tylko połowę z tego co można. Bez pieniędzy z PJS nie jesteśmy w stanie dalej funkcjonować w obecnych realiach.

Walka o uniknięcie degradacji będzie bardzo trudna, a terminarz na pewno nie jest pomocny. Pierwsze trzy mecze na wiosnę z silnymi ekipami: Avii Świdnik, Stali Stalowa Wola oraz Wisłoki Dębica.

- Terminarz jest tak poukładany, że zaczynamy z silnymi drużynami. Pierwsze spotkania to zawsze jest jakaś niewiadoma. Uważam, że nie jesteśmy na straconej pozycji i powalczymy o korzystne wyniki. Już spotkanie z Avią powie nam coś więcej o naszej dyspozycji. O utrzymanie będzie trudno, ale nikt z nas się nie poddaje.

O miejsca spadkowe nie będę pytał, bo żaden klub nie chce się tam znaleźć. Za to kto awansuje? Dawno nie było w trzeciej lidze takich ruchów transferowych i wzmocnień.

- Nie pamiętam takiego sezonu w trzeciej lidze. Ogromny ścisk w czubie tabeli. Chętnych do awansu jest kilku i to widać po wzmocnieniach, jakie zostały przez nich dokonane. Tak naprawdę nie wiemy czy Cracovia II będzie chciała realnie awansować wyżej. Na ten moment widzę cztery takie drużyny. Siarkę Tarnobrzeg, która jest poukładana i zrobiła przemyślane transfery. Stal Stalową Wolę patrząc na jej budżet, a „czarnym koniem” może okazać się Podhale Nowy Targ. Ciekawie dzieje się w Łagowie. Miejscowy ŁKS ma swoje aspiracje, stabilny budżet i ich transfery mogą robić wrażenie. Wielka szkoda, że tylko jedna drużyna awansuje, ale wiosna zarówno jeśli chodzi o czołówkę, jak i walkę o utrzymanie zapowiada się pasjonująco. Mam nadzieję, że Wisła zakończy sezon radośnie. Dlatego zapraszam na nasze spotkania. Pomóżcie nam w walce o trzecią ligę.

ILK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe