Posiadanie parku krajobrazowego to dla samorządu prestiż

Posiadanie parku krajobrazowego to dla samorządu prestiż Powiat Opatowski

Podziel się:

Oceń:

Czy powstanie Sandomiersko - Nadwiślański Park Krajobrazowy, którego część znajdzie się w gminach Tarłów i Ożarów w powiecie opatowskim?

- W sprawie utworzenia, pod roboczą nazwą Sandomiersko - Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, rozmawiałem z wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego Markiem Jońcą i pracownikami Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych - mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Park zasięgiem obejmowałby tereny bezpośrednio przy Wiśle, od gminy Łoniów w powiecie sandomierskim po Ciszycę w gminie Tarłów (powiat opatowski). Park chroniłby krajobraz oraz zróżnicowaną faunę i florę tych miejsc. 

- Uważam to za bardzo dobry pomysł i jako starosta, wyraziłem pozytywną opinię. Co najważniejsze, w żaden znaczny sposób park nie ograniczy działalności rolniczej na projektowanej przestrzeni. Przyczyni się do ochrony środowiska oraz uatrakcyjni nasz teren pod względem turystycznym - dodał samorządowiec. 

- Posiadanie w granicach powiatu parku krajobrazowego to dla samorządu również prestiż. Na razie to tylko przymiarki. Wszystko poprzedzą konsultacje społeczne - podkreśla starosta.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe