OPATÓW: Policjanci jeszcze lepiej ostrzegą dzieci przed niebezpieczeństwem na drodze

  • 14.01.2022, 11:22 (aktualizacja 14.01.2022, 11:32)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
OPATÓW: Policjanci jeszcze lepiej ostrzegą dzieci przed niebezpieczeństwem… Powiat Opatowski // Facebook

Podziel się:

Oceń:

Cztery autochodziki, czyli samochód osobowy, autobus, straż pożarna, radiowóz, dwie sztuki plansz drogowych z przejściami dla pieszych, pionowe znaki drogowe i drogowy domek edukacyjny przekazał bezpłatnie Powiat Opatowski Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie.

To pomoc dydaktyczna, która posłuży opatowskim policjantom podczas pogadanek, zajęć edukacyjnych w przedszkolach i szkołach w całym powiecie.

Jak mówi Tomasz Staniek,  starosta opatowski, zabawa jest dominującą formą aktywności dzieci, dlatego też zakupiona pomoc dydaktyczna wzbogaci proces nauczania, który oparty jest w głównej mierze na zabawach symulacyjnych, manipulacyjnych, konstrukcyjnych, tematycznych, słuchowych, dydaktycznych i ruchowych.

Z kolei inspektor Dariusz Furtak, komendant powiatowy policji w Opatowie powiedział, że podarowany przez Powiat Opatowski sprzęt bardzo dobrze zostanie wykorzystany.

- Sprawdzi się w pracy prewencyjnej policjantów – mówi. – Zainteresowanie i skupienie uwagi u dzieci, szczególnie tych małych, w przedszkolach, jest trudne. Samochodziki, znaki, maty z przejściem dla pieszych podziałają mocno na wyobraźnie, a zajęcia odniosą swój skutek – stwierdził.

Podarowany przez Powiat sprzęt edukacyjny kosztował 6 tysięcy złotych.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 15.01.2022, 10:22
😂😂😂😂

Pozostałe