To ich pierwszy bal. Ruszają studniówki w powiecie opatowskim

To ich pierwszy bal. Ruszają studniówki w powiecie opatowskim Fot. Michał Leszczyński archiwum

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie klas maturalnych opatowskich szkół średnich zamierzają bawić się podczas pierwszego dorosłego balu jakim dla większości z nich będzie studniówka. Ze szkół podległych starostwu powiatowemu, uczniowie dwóch placówek bawić się będą w restauracjach. Tradycyjnie już w murach szkolnych bal na sto dni przed maturą zaplanowano w LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Najwcześniej bo już w najbliższą sobotę bawić się będą maturzyści z ożarowskiego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie. Bal odbędzie się w restauracji Magnolia w Tarłowie. Pierwsze takty poloneza zabrzmią o godz. 18. Wspólnie z ok. 55. maturzystami bawić się będą nauczyciele tej szkoły i zaproszeni goście. 


Maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie na swój pierwszy bal wybrali podobnie jak ich koledzy i koleżanki z sąsiedniej szkoły restaurację Magnolia w Tarłowie. Bal zaplanowano na sobotę 29 stycznia. Początek o godz. 18.

To będzie kameralna impreza na około 50 osób. Zaczynamy jak co roku polonezem –powiedziała Katarzyna Swacha, dyrektor ZSO w Ożarowie. 


Maturzyści z ZS nr 1 czyli „Szkoły na górce” wybrali na studniówkę Dom weselny Dynastia w Strzyżowicach. Ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie odbędzie się 5 lutego.

- Studniówka to przyjemniejsza część edukacji w szkole ponadpodstawowej. W naszym balu weźmie udział 113 maturzystów z osobami towarzyszącymi. Zabawa odbywać się będzie przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wspólnie z uczniami bawić się będą nauczyciele – mówiła Magdalena Gdowska, dyrektor ZS nr 1 w Opatowie.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie bal studniówkowy zaplanowano nietypowo, bo na wieczór i noc z czwartku na piątek 10 lutego. Za to tradycyjnie już miejscem uczniowskich harc będzie hala sportowa tej szkoły. 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe