Na opatowskim targowisku kupujących i sprzedawców jak na lekarstwo, ale i tak więcej niż tydzień temu

Na opatowskim targowisku kupujących i sprzedawców jak na lekarstwo, ale… Fot. Jerzy Strzyż | Telewizja STV.PL 12.01.2022 Targ w Opatowie.

Podziel się:

Oceń:

Niewielu sprzedających i kupujących zdecydowało się na handel w środę na opatowskim targowisku. Ceny były mniej więcej takiej samej wysokości jak pod koniec ubiegłego roku.
Transakcje zawierane były praktycznie na nielicznych stoiskach z wyrobami wędliniarskimi, owocami, warzywami.
 
Ceny wyrobów wędliniarskich nie uległy zmianie od kilku tygodni. I tak za kg kiełbasy wiejskiej trzeba było zapłacić od 26 do 29 zł w zależności od producenta.
 
W części koszykowej targowiska oferowano wiejski nabiał. Za jajko żądano złotówkę, za 1,5 litra mleka trzeba było zapłacić 5 zł, a za serek od 8 do 12 zł. Wiejska śmietana (0,5 l) to wydatek 7 zł. Słusznej wagi kaczor obrany i wypatroszony kosztował 90 zł.
 
Słoik (0,9 l) miodu kosztował od 35 do 45 zł, a 0,5 l 20-25 zł. Oferowano miód faceliowy, wielokwiatowy, rzepakowy.
 
Z kolei na stoiskach z warzywami i owocami, a można ich było policzyć na palcach jednej ręki oferowano: jabłka (2 zł kg), cebulę (2,5 zł kg), marchew (2 zł kg), pietruszkę (5 zł kg), seler (4 zł kg), burak ćwikłowy (2 zł kg), średni por (2 zł szt.)
 
Kto chciał nabyć na targowisku ziemniaki miał z tym problem, bo nie było ich na żadnym stoisku.

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe