Ćwiczenia sandomierskich strażaków na bulwarze Piłsudskiego

  • 12.01.2022, 15:04
  • Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Sandomierzu
Ćwiczenia sandomierskich strażaków na bulwarze Piłsudskiego Fot. KP PSP Sandomierz Ćwiczenia sandomierskich strażaków na sandomierskim akwenie.

Podziel się:

Oceń:

11 stycznia 2022r. na zbiorniku wodnym przy Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu odbyło się doskonalenie zawodowe dla strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu z zakresu technik ratowniczych na akwenach wodnych pokrytych warstwą lodu.

Strażacy doskonalili umiejętności związane z  ratowaniem osób, zwierząt, które mogą znaleźć się w wodzie na skutek załamania się pokrywy lodowej. Podczas doskonalenia wykorzystano różne techniki ratownicze oraz sprzęt taki jak sanie lodowe, koło, rzutkę ratowniczą i drabinę przenośną. Strażacy doskonalili bezpieczne i sprawne sposoby poruszania się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Podczas doskonalenia swoich umiejętności strażacy na lodzie byli wyposażeni w ubrania  chroniące przed wychłodzeniem.

Opracowanie: kpt. Łukasz Zięba
Zdjęcia: KP PSP Sandomierz

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Sandomierzu

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe