TARŁÓW: Wyjątkowy Orszak Trzech Króli w Ciszycy Górnej. Królowie złożyli dary nowonarodzonemu Dzieciątku. ZOBACZ FILM

  • 09.01.2022, 13:00 (aktualizacja 09.01.2022, 13:21)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od kilku lat Orszaki Trzech Króli w Polsce stanowią obowiązkowy element święta Objawienia Pańskiego. Na terenie diecezji sandomierskiej, 6 stycznia przeszło ponad 30 takich orszaków. Kilka dni przed świętem Orszak Trzech Króli przeszedł także w gminie Tarłów.

W tym roku inscenizację przygotowano w Ciszycy Górnej. Trzej Królowie, z trzech stron świata spotkali się w barwnym korowodzie i przeszli do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciszycy Górnej, gdzie złożyli dary nowonarodzonemu Dzieciątku. W organizację orszaku zaangażowały się mieszkańcy i liczne stowarzyszenia z terenu gminy Tarłów w powiecie opatowskim.

Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego filmu przygotowanego przez Bibliotekę Centrum Kultury w Tarłowie. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe