OPATÓW: W kolegiacie królowie pokłonili się nowonarodzonemu Dzieciątku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wokół opatowskiej kolegiaty wiodła symboliczna droga do Jezusa, któremu Mędrcy złożyli dary i wraz z wiernymi zawierzyli Jezusowi Ojczyznę. Tradycyjny orszak Trzech Króli poprowadził proboszcz parafii p.w. św. Marcina ks. Michał Spociński.

Orszaki to tradycja związana ze świętem Trzech Króli. Obchody są wyrazem radości z Bożego Narodzenia i wspólnego kolędowania. 


W opatowskiej parafii św. Marcina ze względu na pandemię koronawirusa orszak przemaszerował wokół świątyni. Zgodnie z tradycją marsz rozpoczął się od wspólnego kolędowania, które było kontynuowane podczas przejścia korowodu. Przemarsz zakończył się w świątyni przed stajenką, gdzie królowie złożyli dary i wspólnie z wiernymi zawierzyli Jezusowi Ojczyznę. Drugim elementem uroczystości Święta Objawienia Pańskiego była msza święta. Uczestnicy nabożeństwa pokazali jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świat.

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe