Orszaki Trzech Króli w regionie. Gdzie spotkamy trzech mędrców?

Orszaki Trzech Króli w regionie. Gdzie spotkamy trzech mędrców? Fot. Diecezja Sandomierska archiwum diecezji

Podziel się:

Oceń:

„Dziś dzień wesoły!” – to hasło przewodnie tegorocznych Orszaków Trzech Króli, które już jutro przejdą w parafiach w regionie. Tradycyjnie 6 stycznia Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami większości miast i miasteczek.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że obchody Święta Trzech Króli w regionie są skromniejsze niż te, które pamiętamy z ubiegłych lat. Takie właśnie będą obchody tego święta w Sandomierzu, gdzie w samo południe orszaki wyjdą z trzech parafii i dotrą przez miejskie ulice na sandomierską starówkę. To właśnie tutaj oddany zostanie pokłon Dziecięciu, będzie wspólna modlitwa i śpiew kolęd. Podobnie jak w latach poprzednich w Sandomierzu nie zabraknie przedstawicieli Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, przybyłych turystów oraz samych mieszkańców miasta.
 
Podobnie będzie również w Staszowie. Orszaki Trzech Króli tutaj wyruszą z kościoła Ducha Świętego oraz z kościoła św. Barbary, żeby o godzinie 13.00 spotkać się przy szopce na rynku starego miasta, gdzie odbędą się główne uroczystości.
 
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami również Opatowa. Świętowanie 6 – go stycznia w Opatowie rozpocznie się w kolegiacie świętego Marcina o godzinie 11.30. O tej samej godzinie Święto Trzech Króli uczczą także w kościele parafialnym w Ożarowie.
 
Organizowane 6 stycznia orszaki to największe religijne wydarzenie stanowiące odniesienie do przeszłości. Orszaki są pamiątką z przybycia do Betlejem trzech króli, którzy złożyli hołd i dary nowo narodzonemu Jezusowi.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe