Stowarzyszenia chętnie sięgają po pomoc w ŚIST. W ich rozwoju bezpłatnie pomagają specjaliści

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dużym powodzeniem wśród organizacji pozarządowych na terenie województwa świętokrzyskiego cieszy się projekt Świętokrzyskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Chociaż nazwa tej instytucji wskazuje, że swoje działania kieruje do samorządów to jednak w ostatnim czasie wiele dzieje się również w instytucie dla różnego rodzaju organizacji pozarządowych. Projekt, który realizowany jest od września potrwa do grudnia przyszłego 2022 roku. 


W ramach trwającego projektu przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą liczyć na fachowe wsparcie w wielu dziedzinach. Jak wyjaśnia prezes ŚIST-u aktualne tematy nurtujące organizacje to przede wszystkim źródła finansowania, kierunki rozwoju i aktualne trendy w działalnościach tego typu organizacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się również organizowane przez instytut szkolenia i webinary oraz indywidualne konsultacje z ekspertami. 


W gronie licznych ekspertów Świętokrzyskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego znalazł się dr hab. prof. Andrzej Pawlik z Katedry Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 


Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030, który finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe