Święty Mikołaj odwiedził podopiecznych ośrodków z Jałowęs i Niemienic w powiecie opatowskim

Święty Mikołaj odwiedził podopiecznych ośrodków z Jałowęs i Niemienic… Fot. Powiat Opatowski Mikołajki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Centrum Autyzmu w Niemienicach.

Podziel się:

Oceń:

Mikołajki 6 grudnia to czas kiedy najmłodsi wypatrują świętego z prezentami. Dotarł on także do najmłodszych ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Jałowęsach i Niemienicach. Starosta opatowski Tomasz Staniek wraz z kierowniczką PCPR Katarzyną Ambryszewską odwiedzili placówki, dołączając się do najlepszych życzeń i wręczając drobne upominki.

W Jałowęsach uczniowie przygotowali przedstawienie świąteczno-mikołajkowe, po czym wręczyli zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane prezenty. W ręce starosty Tomasza Stańka trafiła bombka i świąteczne pierniczki przygotowane przez podopiecznych SOSW w Jałowęsach. 

Przedstawiciele starostwa w Opatowie wręczyli młodzieży pełną torbę prezentów. Znalazły się tam przeróżne słodycze, ale także bardziej praktyczne upominki. Rodzice i opiekunowie otrzymali paczki żywnościowe i przedmioty codziennego użytku, zakupione z dofinansowaniem z PFRON. 

Święty Mikołaj dotarł także do Centrum Autyzmu w Niemienicach

W rolę świętego wcielił się starosta Tomasz Staniek, który podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach wręczył prezenty. Wśród podarunków znalazły się słodycze, myszki komputerowe, słuchawki, pendrive, żywność i pościel. 

W przerwie na kawę, herbatę i ciasto spotkałem się z rodzicami dzieci uczących się w Niemienicach. Ogromnie cieszę się z Państwa zaangażowania w życie szkoły. Powiat, jako organ prowadzący dba o finansową i organizacyjną stronę ośrodka natomiast rodzice i dzieci nadają duszę miejscu. Szkoła w Niemienicach nigdy nie byłaby taka, gdyby nie Wasze wsparcie i zaangażowanie. Przy tej okazji dziękuję też nauczycielom, którzy swoją pracę wykonują z pasji - zresztą, co potwierdzają w rozmowach sami rodzice, mówiąc, że służycie im każdego dnia wsparciem i pomocą w rozwoju i nauce dzieci - powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski

W październiku tego roku samorząd powiatu opatowskiego otrzymał ze środków PFRON pieniądze dzięki realizowanemu projektowi: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi". Dzięki temu do placówek szkolno-wychowawczych z terenu powiatu opatowskiego udało się przekazać paczki z żywnością i komplety pościeli. Wartość funduszy jakie trafiły do powiatu na ten cel to 89 480 złotych.

Fot. Powiat Opatowski

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe