Wojciech Dumin żegna się z dyrektorowaniem w SCK. Zastąpi go doktor Katarzyna Radziwiłko pochodząca z Podlasia

Wojciech Dumin żegna się z dyrektorowaniem w SCK. Zastąpi go doktor Katarzyna… Fot. Telewizja STV.PL Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Podziel się:

Oceń:

Zmiany w kolejnej jednostce podległej burmistrzowi Marcinowi Marcowi. Najpierw zmiana w urzędzie miejskim, gdzie powstał zupełnie nowy wydział - największy i najważniejszy, którym pokierował człowiek z Ćmielowa, zatrudniony w tym urzędzie dwa miesiące wcześniej przez Marca. Następnie wielka zmiana w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, gdzie komisja konkursowa wyłoniła kandydata z Krakowa. Teraz kolejna ogromna zmiana - fotel dyrektora Sandomierskiego Centrum Kultury zwalnia Wojciech Dumin, a komisja konkursowa wyłoniła już następczynię, doktor Katarzynę Radziwiłko, która pochodzi z Sejn na Podlasiu.

Wojciech Dumin, od zawsze mieszkaniec Sandomierza, od 12 lat dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury teraz żegna się z dyrektorowaniem w największej jednostce kultury w mieście. Burmistrz Sandomierza ogłosił konkurs, do którego przystąpiło dwoje kandydatów - Grzegorz Świtalski z Sandomierza i Katarzyna Radziwiłko pochodząca z Podlasia, aktualnie zatrudniona na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej startowała w konkursie na dyrektora muzeum, przegrała z doktorem Mikołajem Getką-Kenigiem. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kontrakt Dumina na stanowisku dyrektora skończył się 23 listopada. Nie ubiegał się on o kolejną kadencję i nie zgłaszał swojej kandydatury w konkursie. Jak powiedział przed kamerą STV, te 12 lat to wspaniały czas i ogromne wyzwania, a ta zmiana będzie z pożytkiem dla Sandomierza i dla samego Wojciecha Dumina. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zmianę na stanowisku dyrektora skomentował Marcin Marzec, burmistrz Królewskiego Miasta. Zapytany jaki związek ma nowa dyrektor z Ziemią Sandomierską, odpowiedział że ogromny. "Pracowała przez kilka lat w Górach Wysokich, także zna świetnie Sandomierz i jego okolice" - dodał Marzec. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Doktor Katarzyna Radziwiłko ma wyjątkowo bogaty życiorys. Ukończyła archiwistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a później archeologię antyczną na tej samej uczelni. Studia podyplomowe na kierunku Marketing kultury ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Studia doktoranckie w dziedzinie archeologii w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN. Następnie Muzealnictwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, później Zarządzanie Kulturą w Administracji Rządowej, Samorządowej i w Organizacjach Pozarządowych na Instytucie Badań Literackich PAN. Pracę doktorską obroniła w 2021 roku w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. 
Katarzyna Radziwiłko odbyła także wiele staży naukowych i stypendiów, między innymi we Włoszech, Niemczech i Grecji. 

Nowa dyrektor SCK obowiązki przejmie z dniem 1 lutego 2022 roku. Od 24 listopada do końca stycznia przyszłego roku pełniącym obowiązki pozostanie Wojciech Dumin. Ma to związek z kończącym się rokiem budżetowym i potrzebą rozliczeń finansowych. 

 

 

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawz
ciekawz 04.12.2021, 09:14
Porównajcie te dwa wywiady obu osób, Dyrektora SCK i Marcina Marca., który jest dla Was bardziej merytoryczna , Przyłapany na pochodzeniu tej Pani i związkiem z Górami Wysokimi powinien mieszkańcom jaki on i jego rodzina ma związek z ta wsią. To możne pozwoli rozwiązać zagadkę.

Pozostałe