Nieodpłatna pomoc prawna. Rozwody, alimenty, prawa pracownicze. Z czym przychodzimy do prawnika?

  • 2 dni temu, 18:42 (aktualizacja 2 dni temu, 18:49)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z darmowych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od kilku lat mogą korzystać mieszkańcy powiatu sandomierskiego, na którego terenie uruchomiono kilka takich punktów do dyspozycji potrzebujących prawnej pomocy osób. Jeden z takich punktów ulokowany został na parterze Starostwa Powiatowego w Sandomierzu w pokoju nr 3, kolejne znajdziemy w Klimontowie i Zawichoście.

Uruchomienie takich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej to rezultat ustawy, która zakładała stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej i darmowego poradnictwa obywatelskiego. W punkcie porad prawnych udzielają adwokaci i radcowie prawni. Jak wyjaśnia wicestarosta Paweł Niedźwiedź każdego roku odbywa się konkurs na prowadzenie poszczególnych punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. W tym roku do konkursu organizowanego przez powiat sandomierski zgłosiło się sześciu oferentów. 


Z pomocy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mogą skorzystać osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze i które przed poradą złożyły stosowne oświadczenie w tym temacie. O szczegółach i zasadach działania takich punktów opowiada radca prawny Katarzyna Turbiarz. 


Na podobnych zasadach działa również punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, który prowadzony w sandomierskim starostwie jest już od dwóch lat. Radca prawny Katarzyna Markiewicz wyjaśnia, że chociaż poradnictwo obywatelskie to w pewnym stopniu nowość, to i tak cieszy się sporym zainteresowaniem.


Każdy kto skorzysta z porad w konkretnym punkcie ma okazję również  ocenić przebieg swojej wizyty. Przypomnijmy, że punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu działa codziennie od 7.00 do 11.00, natomiast z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego możemy skorzystać od 12.00 do 16.00.  

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe