Promenada nad Opatówką zostanie rozbudowana. "Chcemy aby ten teren cieszył oko"

  • 2 dni temu, 17:51 (aktualizacja 2 dni temu, 17:53)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Będą: pasaż spacerowy, ławki, nowe oświetlenie, ścieżka dla rowerów i rolek, dodatkowe nasadzenia drzew, kwiaty i krzewy ozdobne. Samorząd Powiatu Opatowskiego planuje ciąg dalszy zagospodarowanie Promenady, czyli ciągu pieszego od ulicy Tadeusza Kościuszki do 1 Maja w Opatowie.

- Promenada, czyli teren nad rzeką rozciągający się od dwóch mostów na Opatówce miał kilku właścicieli – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Gmina Opatów i Powiat zakończyły pewien spór trwający kilka lat i efektem porozumienia było przejście tego terenu na własność powiatu – dodaje starosta Staniek.


Tymczasem zagospodarowanie terenu miałoby też sięgnąć uporządkowania koryta Opatówki. 


- Jestem po wstępnych rozmowach z Wodami Polskimi, które są właścicielem koryta rzeki – uzupełnia starosta. – Wspólnie przygotujemy projekt, które będzie miał za zadanie poprawę retencyjności Opatówki, ale też uporządkowanie wizualne terenu do funkcji rekreacyjnej. Na pewno będą ławki, nowe oświetlenie. Chcemy, aby teren cieszył oko, pojawią się rabaty kwiatowe, może też zejście do przebudowanego koryta rzeki. Ze wszystkim póki co jesteśmy na etapie rozmów – podkreśla Tomasz Staniek. 


Trzy lata temu samorząd Powiatu Opatowskiego zagospodarował sąsiadujący teren i wybudował plac zabaw, boisko, park linowy oraz postawił altany jako miejsce spotkań. Do zagospodarowania został deptak nad rzeką, prowadzący mostu na ulicy Kościuszki do mostu na ulicy 1 Maja i teraz władze powiatu chcą właśnie uporządkować ten teren.  

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe