Rusza XIX Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam”. Podzielmy się żywnością z osobami ubogimi!

  • 2 dni temu, 17:13
  • Źródło: Caritas Diecezji Sandomierskiej
Rusza XIX Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam”. Podzielmy się żywnością z osobami… Fot. Caritas Polska Rusza XIX Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam”.

Podziel się:

Oceń:

„Całe dzieło Jezusa potwierdza, iż ubóstwo nie jest owocem nieszczęścia, ale konkretnym znakiem Jego obecności pośród nas. Nie odnajdujemy Go tam, gdzie chcemy i wtedy, kiedy chcemy, ale rozpoznajemy Go w życiu ubogich, w ich cierpieniu i wzgardzeniu, w nieludzkich czasem warunkach, w których zmuszeni są żyć.” Ojciec Święty Franciszek, Orędzie na V Światowy Dzień Ubogich

Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza Państwa do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Tak, Pomagam” organizowanej przez Caritas Polska i Caritas w poszczególnych diecezjach. Celem zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp. Żywność musi być szczelnie zamknięta – na co będzie zwracana uwaga.

Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z wydanymi przez nas identyfikatorami, przeprowadzą Zbiórkę Żywności w następujących dniach:

3 grudnia 2021 roku (piątek) – 16.00 do 19.00;

4 grudnia 2021 roku (sobota) – 10.00 do 13.00.

Zbiórka zostanie przeprowadzona do koszy sklepowych oznakowanych odpowiednimi plakatami Caritas Diecezji Sandomierskiej w wybranych sklepach znajdujących się na obszarze Diecezji Sandomierskiej, które wyrażą zgodę na uczestnictwo w tym przedsięwzięciu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem COVID-19 w zbiórce wezmą udział Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, których Rodzice lub Opiekunowie prawni wyrażą specjalną zgodę oraz Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas. Liczba osób obsługujących zbiórkę jest ograniczona do minimum. Zachowane zostaną wszelkie środki ostrożności związane z sytuacją epidemiologiczną związaną z wirusem COVID-19. Wolontariusze będą dyżurować przy koszach sklepowych, w maseczkach, wyposażeni w żele antybakteryjne, w odpowiedniej odległości od przekazujących dary. Następnie odbiorą żywność zebraną do koszy sklepowych – szczelnie zamkniętą (opakowania nie mogą być uszkodzone), posegregują ją i policzą. Następnie z zebranych produktów spożywczych zostaną przygotowane paczki, które zostaną przekazane najuboższym rodzinom oraz osobom samotnym z terenu Diecezji Sandomierskiej zwracającym się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Żywność zebrana w czasie XIX Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Paczki żywnościowe będą wydawane 16 i 17 grudnia 2021 r. od. godz. 8.00 do 14.00 w Budynku Caritas Diecezji Sandomierskiej w Sandomierzu przy ul. Opatowskiej 10. Paczki są wydawane osobom, które ubiegają się o taką formę pomocy w Caritas Diecezji Sandomierskiej poprzez złożenie podania. Możliwość składania podań o przyznanie paczki bożonarodzeniowej z XIX Zbiórki Żywności Caritas istnieje do 3 grudnia 2021 roku.

Żywność zebrana w czasie XIX Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Otwórzmy nasze serca i podzielmy się żywnością z osobami ubogimi! Najmniejszy dar to dar serca.

Źródło: Caritas Diecezji Sandomierskiej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe