Sandomierski szpital na VII miejscu w rankingu najlepiej zarządzanych szpitali według dziennika "Rzeczpospolita"

Sandomierski szpital na VII miejscu w rankingu najlepiej zarządzanych… Fot. Facebook.com / Marcin Piwnik Na zdjęciu od lewej: Marcin Piwnik - starosta sandomierski oraz dr n. med. Marek Kos - dyrektor szpitala w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu znalazł się na VII miejscu w rankingu "Liderzy zarządzania" prowadzonym przez BFF Group wspólnie z dziennikiem "Rzeczpospolita". Placówka została wyróżniona w kategorii szpitali z kontraktem NFZ wyższym niż 99 milionów złotych. Podczas uroczystej gali w łódzkim teatrze Scena Monopolis, z rąk prezesa zarządu BFF Banking Group i redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" wyróżnienie odebrał dyrektor sandomierskiego szpitala dr n. med. Marek Kos wraz ze starostą sandomierskim Marcinem Piwnikiem.

Grono 10 laureatów było bardzo zacne, ponieważ w tej grupie znalazły się szpitale uniwersyteckie oraz te, bardzo renomowane w naszym kraju. Ocenie podlegała działalność podmiotów leczniczych w roku 2020 oraz uzyskany wynik finansowy - mówi Marcin Piwnik, starosta sandomierski

Za pośrednictwem mediów społecznościowych starosta podziękował za nieocenioną pracę wszystkim pracownikom szpitala. Samorządowiec podkreślił, że bez ogromnego zaangażowania całego personelu nie byłoby takiego wyróżnienia. Marcin Piwnik podkreślił, że "jest ono wynikiem Waszej ciężkiej pracy".

Jesteśmy w grupie najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce w towarzystwie szpitali klinicznych i uniwersyteckich! Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników Szpitala w Sandomierzu! - dodał dyrektor szpitala dr n. med. Marek Kos.

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu to lecznica o III stopniu referencyjności. W tym, najwyższym stopniu sklasyfikowano szpitale kliniczne państwowych uczelni medycznych oraz placówki kliniczne państwowych uczelni, które prowadzą działalność badawczą w zakresie nauk medycznych. Oznacza to chociażby, że w tego typu szpitalach mogą rodzić kobiety, których ciąża jest mocno zagrożona lub wykryto jej patologiczny przebieg.

Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe