Pięć wniosków - żaden nieuwzględniony. Co dalej z remontem ulicy Różanej w Sandomierzu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziury, koleiny, nierówności. To codzienna rzeczywistość wszystkich poruszających się po ulicy Różanej w Sandomierzu, która już od lat wymaga generalnego remontu. Niestety po raz kolejny powiat nie otrzymał na tę konkretną inwestycję pieniędzy. Jak przyznaje starosta sandomierski, Marcin Piwnik to już piąta próba pozyskania funduszy na modernizację nawierzchni, która skończyła się niepowodzeniem.

Zgodnie jednak ze wcześniejszymi zapewnieniami remont ulicy Różanej w Sandomierzu zostanie przeprowadzony. Jednak będzie podzielony na etapy. Pierwszy z nich może rozpocząć się już niedługo, ponieważ powiat chce przeznaczyć na ten cel część pieniędzy z dofinansowania na przebudowę niebezpiecznych przejść dla pieszych. Pierwszy etap prac ma objąć 300 metrowy odcinek od ulicy Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ulicą Harcerską. Na poprawę czterech przejść dla pieszych od wojewody powiat uzyskał 800 tysięcy złotych. 


Za realizacją tej drogowej inwestycji jednogłośnie opowiedzieli się również miejscy radni, który na jednej sesji wyrazili zgodę na przekazanie 100 tysięcy złotych powiatowi na przeprojektowanie dokumentacji. 


Wyniki ogłoszonego przetargu na wykonawcę pierwszego etapu remontu ulicy Różanej w Sandomierzu mamy poznać na początku grudnia. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe