Seks dla opornych. Pierwszy spektakl na deskach amfiteatru w Obrazowie

  • 23.11.2021, 17:07 (aktualizacja 23.11.2021, 17:11)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Obrazowie dzieje się. Kulturalnie! A wszystko za sprawą projektów jakie w ostatnim czasie realizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie. Jednym z takich programów jest Blisko 2.0 „W GBP – BLISKO, LOKALNIE,FAJNIE”, który finansowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W nowo powstałym obrazowskim amfiteatrze w poniedziałkowy wieczór spotkali się mieszkańcy gminy Obarów, żeby się zrelaksować oglądając spektakl teatralny „Sex dla opornych”, który gościnnie na deskach wewnętrznej sceny odegrali dla licznie zgromadzonej aktorzy Teatru TeTaTet. Jak twierdzi dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie, Adam Wójcik to generalna próba obiektu przed kolejnymi kulturalnymi wydarzeniami. 


Realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Obrazowie projekt jest jednym z kilku, które  mają za zadanie uaktywnić kulturalnie mieszkańców.


W ramach projektu „W GBP – BLISKO, LOKALNIE,FAJNIE” odbył się  już wyjazd studyjny, konferencja ze stowarzyszeniami, a w planach są spektakle i współpraca z organizacjami w zakresie kultury.


O tym, że takie projekty powinny być realizowane znacznie częściej przed naszą kamerą powiedziała jedna z jego uczestniczek Ewelina Ziółek z KGW Żurawianki z Żurawicy.


Aktywną działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie docenia wójt, który przyznaje, że w przyszłości biblioteka rozszerzy swoją działalność o centrum kultury. 


To, że kulturalne wydarzenia coraz częściej odbywają się w małych miejscowościach zauważyli tuż po zakończeniu spektaklu aktorzy, którzy przyznali, że takiej frekwencji jak w Obrazowie się nie spodziewali.


Wczorajsze wydarzenie odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury w Obrazowie, którego wybudowanie zostało dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Budowa SCK w Obrazowie pochłonęła ponad 2 miliony złotych. 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe