Droga powiatowa Gierlachów - Nowy Kamień doczeka się remontu

Droga powiatowa Gierlachów - Nowy Kamień doczeka się remontu Fot. Powiat Sandomierski Na zdjęciu od lewej: Iwona Korczyńska Sapielak - radna powiatu, Tomasz Huk - przewodniczący rady powiatu i Paweł Niedźwiedź - wicestarosta sandomierski.

Podziel się:

Oceń:

Jak poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik, mieszkańcy gminy Dwikozy najprawdopodobniej niebawem będą jeździć po nowym asfalcie. Kompleksowy remont nawierzchni ma zyskać droga powiatowa łącząca Gierlachów z Nowym Kamieniem.

Wspomniany odcinek drogi znalazł się na liście rekomendowanej do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli tylko potwierdzą się te informacje, powiat w przyszłym roku wykona remont odcinka ponad 1500 metrów tej bardzo zniszczonej drogi - przekazał STV Marcin Piwnik

Wartość planowanej inwestycji drogowej to koszt dwóch milionów złotych. Na ten cel Świętokrzyski Urząd Wojewódzki przekazał powiatowi 1 600 000 zł. Remont drogi ma być realizowany wspólnie z gminą Dwikozy. .

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe